Wyniki volvo car corporation

Wyniki volvo car corporation

Volvo Multi-Fuel

W klasie prototypów samochodów Volvo Multi-Fuel zdobył cztery złote medale za ograniczenie emisji zanieczyszczeń i hałasu do minimum, za doskonałe wyniki w testach na przyspieszanie od 0 do 100 km/h oraz za testy hamowania. Pozostałe nagrody zostały przyznane w kategorii wydajności spalania, slalomu oraz emisji dwutlenku węgla.

„Nagrody w Challenge Bibendum 2006 pokazują, że udało się nam połączyć w silniku względy proekologiczne z dużymi osiągami” - mówi Matt Moren, kierownik projektu Multi-Fuel w Volvo Car Corporation.

Volvo S40 1.6D

Najbardziej wydajny pod względem spalania samochód Volvo w historii zużywa 4,9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. Jest on wyposażony w filtr cząstek stałych i powoduje od 15 do 20% mniejsze emisje dwutlenku węgla niż benzyna. Jury konkursu doceniło te cechy S40 1.6D i przyznało mu złote medale w kategorii wydajności spalania i emisji dwutlenku węgla, a także dodatkowe dwa złote medale za doskonałe wyniki w testach hamowania i poziomu hałasu.

Volvo V50 FlexiFuel

V50 Flexi Fuel, jeden z silników Volvo zasilanych bioetanolem (85% etanolu i 15% benzyny), spotkał się z ogromnym uznaniem, co zaowocowało pięcioma złotymi medalami za wydajność spalania, emisje zanieczyszczeń, testy poziomu hałasu, slalomowe i hamowania. Żaden inny samochód z klasy aut pasażerskich nie zdobył więcej niż 5 złotych medali.

Volvo S60 Bi-Fuel

Volvo S60 Bi-Fuel również uplasowało się w konkursowej czołówce dzięki złotym medalom za hamowanie, poziom emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla.

Powrót


tłumacz http://www.cacadu.com.pl szkolenia jezykowe, kursy dla firm http://www.cacadu.com.pl, jzyk przez skype
tłumacz http://www.cacadu.com.pl agencja tłumaczeń, tBumaczenia, http://www.cacadu.com.pl tłumacze kraków