Audi metroproject quattro

Audi metroproject quattro

Na zakończonych niedawno targach motoryzacyjnych w Tokio, firma Audi zaprezentowała studyjny model Audi metroproject quattro – typowy dla marki projekt stylistyczny dla segmentu samochodów kompaktowych. Ten trójdrzwiowy, czteroosobowy pojazd łączy niezwykle dynamiczne prowadzenie linii z wzorową ekonomią przestrzeni i najwyższą jakością wykonania. Liczne wizjonerskie rozwiązania technologiczne przenoszą wydajność, dynamikę i komfort prowadzenia w zupełnie nowy wymiar.

W tym studyjnym modelu Audi zastosowało jednostkę napędową wykorzystującą innowacyjną technologię hybrydową. Pod przednią pokrywą pracuje silnik 1,4 TFSI 110 kW (150 KM), którego moc przenoszona jest za pośrednictwem skrzyni biegów S-tronic na oś przednią. W fazie przyspieszania silnik elektryczny, umieszczony z tyłu samochodu, o mocy 30 kW (41 KM) przekazuje na oś tylną do 200 Nm dodatkowego momentu obrotowego. Przy sportowym stylu jazdy, przy równoczesnej pracy silnika TFSI i elektrycznego - metroproject quattro przekształca się z pojazdu z napędem przednim w samochód z napędem quattro. Dodatkowo silnik elektryczny może napędzać ten model nie emitując szkodliwych substancji. Energia zgromadzona w litowo-jonowym akumulatorze wystarcza na pokonanie 100 km przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego, a emisja szkodliwych substancji zmniejszyła się w modelu studyjnym o 15% w porównaniu do samochodu z napędem spalinowym. Emisja CO2 wynosi 112 g/km.

Mimo sportowych osiągów w postaci przyspieszenia 7,8 s od 0 do 100 km/h oraz prędkości maksymalnej 201 km/h, Audi metroproject quattro zużywa jedynie 4,9 l paliwa na 100 km.

Audi metroproject quattro ma niewielkie wymiary: długość 3,91 m, szerokość 1,75 m i wysokość 1,4 m., a przestrzeń bagażowa ma pojemność 240 litrów. Na stylistykę Audi metroproject quattro składają się bardzo wyraziste elementy – wśród nich osłona chłodnicy i tylne światła o dużych rozmiarach. Bardzo korzystny wygląd auta podkreśla też linia boczna i wiele detali, jak np. reflektory ze światłami dziennymi wykonane w technologii LED. Sercem pojazdu zaś jest silnik elektryczny, efektownie oświetlony i widoczny pod szklaną pokrywą - podobnie jak silnik w Audi R8.

Powrót


tłumacz http://www.cacadu.com.pl szkolenia jezykowe, kursy dla firm http://www.cacadu.com.pl, jzyk przez skype
tłumacz http://www.cacadu.com.pl agencja tłumaczeń, tBumaczenia, http://www.cacadu.com.pl tłumacze kraków